160 Obserwatorzy
21 Obserwuję
hela2121

Zwariowana

Lubie czytać książki historyczne a także fantasy

Zapomniane książki dla dzieci.

Istnieje wiele różnych książek lecz gdzieś w kącie leżą te zapomniane piękne, stare historie. Jest wiele książek dla dzieci i ciągle nowe powstają lecz kto będzie pamiętać takie jak: Pollyanna, Mała księżniczka, Tajemniczy ogród.

Jedną z ulubionych książek z mego dzieciństwa była Heidi Johanny Spyri. Piękna historia o dziewczynce która została oddana pod opiekę dla dziadka który mieszka wysoko w górach. We wsi uznawany jest za człowieka nieprzyjemnego i dlatego on ucieka od ludzi. Mała dziewczynka wywiera na niego dobry wpływ i gdy nawet wyjeżdża później do Paryża do chorej dziewczynki nadal tęskni za górami i dziadkiem. 

Jest to piękna historia o miłości Heidi do dziadka i o tym że nie zawsze prawdą jest to co mówią ludzie. Morał też jest taki że na chorobę najlepsze jest świeże powietrze, swojskie jedzenie i piękne widoki.

W Polsce też są zapomniani autorzy pięknych książek dla dzieci np. Czesława Niemyska - Rączaszkowa. Pisała ona książki historyczne takie jak: Jadwiga i Jagienka, Te same gwiazdy, Pierwsza w Europie. 

Książką jaką tu przedstawię będzie wyżej wymieniona Jadwiga i Jagienka. Jest to historia młodej wiejskiej dziewczyny przygarniętej przez królową Jadwigę wędrującą do Krakowa. Poznajemy tam życie na średniowieczne życie na Wawelu jak także kulisy związku królowej z Jagiełłą.